Звіт про проведення Тижня англійської мови

 З 14.03 по 22.03 2016 р. у Підполозянській  ЗОШ І-ІІ ст. вчителем англійської мови Опанасенко В.М.  було проведено тиждень англійської мови та відкриття Року англійської мови

        Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Але варто замислитись, що саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою є потребою часу. Під час вивчення англійської мови ми знайомимось з традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури.

        Метою проведення тижня англійської мови є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення англійської мови.

        У понеділок учні 1-9 класів взяли участь у лінійці відкритті Року англійської мови ,учні  5-9 класів взяли участь у конкурсі проектів «What we know about English-speaking countries . Переможці - учні 7 класу . Учні презентували свої проекти . Учням була надана можливість за допомогою інформаційних технологій представити проекти на задану тему. Метою заходу було навчити учнів створювати презентації та вміння захищати свої роботи, використовуючи вивчений лексичний матеріал в усному мовленні.

        У вівторок було проведено конкурс «Моє мовне портфоліо» серед учнів 5-7 класів, переможці -- учні 7 класу . Мета заходу - виховувати та підтримувати у школярів мотивацію до оволодіння іноземною мовою; розширити знання учнів про культуру країни, мова якої вивчається; формувати лінгвокраїнознавчу компетенцію школярів, навчити учнів працювати з додатковою літературою,а також формувати навички ведення документації та естетичного оформлення матеріалів.

        У вівторок  був проведений конкурс малюнка «Моя улюблена англійська літера»серед учнів 1-2 класів ,переможець -учениця 2 класу-Маринець Іванна.Також було  проведено квест-гру   "Merry English" для учнів 3 та 4 класів. Учні були поділені на команди. Завдання охоплювали увесь вивчений матеріал і діти з цікавістю виконували усі поставлені перед ними завдання. Метою цього заходу було формування в учнів позитивного ставлення до англійської та виховання в учнів почуття відповідальності. Перемогу отримали учні 3 класу.

        У середу відбувся конкурс читців віршів англійською мовою серед учнів 2-4 класів,учні 4 класу були найактивнішими. Переможець Фельбаба Антоніна – 4  клас. Головною метою проведення такого позакласного заходу було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в молодшій школі, розвиток в учнів навичок слухання та говоріння,зокрема декламування віршів іноземною мовою, розвиток в учнів інтересу до творчості, логічного мислення та пам'яті. Для учнів 5-го і 6-го класу  було  проведено інтелект-шоу  "

Тиждень англійської мовиМета заходу була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання іноземної мови та спробували свої сили на сцені.

        У четвер була проведена  брейн-ринг «Хто знає англійську краще?» серед учнів  7-8 класів . Метою даного заходу було узагальнити уміння та навички учнів з вивченого матеріалу, розширити лінгвістичний кругозір учнів, розвивати інтелектуальні здібності учнів за допомогою гри. Учні із задоволенням виконували цікаві завдання та намагалися бути кращими. За допомогою ігор учні вдосконалювали навички читання, аудіювання та говоріння, розвивали логічне мислення, пам’ять та увагу.

        Крім того, учні навчалися співпрацювати в командах для досягнення спільної мети, а також конкурентоспроможності та впевненості у своїх силах та знаннях. Мета заходу була максимально досягнута.

        Приємно усвідомлювати,що учні цікавляться краєзнавчим матеріалом. Учні,які мають 8, 9, 10 балів взяли участь. Переможцями стали учні команди 7 класу.Для учнів 9 класу була проведена  вікторина "Кращий знавець англійської мови".

        У п’ятницю діти переглянули відеофільми «Window to Great Britain» .З метою підвищення мотивації до навчання учнів та створення умов для самостійної роботи, для розвитку сприйняття мови на слух та стимулу до вивчення англійської мови у кабінеті демонструвалися відеофільми різної складності,після перегляду діти виконували різнорівневі завдання.

Тиждень англійської мовиМета заходу була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання іноземної мови та спробували свої сили на сцені.

        Головною метою проведення тижня було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвинути в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, розвинути в учнів інтерес до творчості, розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять.

        Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.

Всі переможці та активні учасники заходів були нагороджені грамотами та солодкими подарунками. Найкращі знавці англійської мови у кожному класі отримали спеціальні призи . Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі перемагати  та показувати гарні результати!  

ЛІНІЙКА ДО ВІДКРИТТЯ РОКУ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У ШКОЛІ

 Мета:

  • Розповісти про сучаснезначенняанглійськоїмови як світовоїмови тамовиміжнародногоспілкування.;
  • Розповісти про причини, що спонукали оголосити 2016 рік Роком англійської мови в Україні та про програму “GoGlobal”;
  • Підвищити мотивацію та інтерес учнів до вивчення англійської мови;
  • Розвиватиерудицію та естетичнісмакиучнів;
  • Виховуватиінтерес та повагу до культури (зокремапоезії) англомовнихкраїн.

Обладнання:Прапори англомовних країн, карти:світу, англомовних країн, України; плакат «Україна speaking», фоторепродукції найвизначніших місць Великої Британії,США.

ЗМІСТ ЛІНІЙКИ:

1.Лінійку можна розпочати з перегляду відео

«2016 – YearofEnglishlanguage» або «Презентація програми «Україна speaking» ( дивитися в блозіhttps://alla-myworld.blogspot.com/2016/01/blog-post_25.html )

Вчитель:У червні 2015 р., Президент України П. Порошенко, виступаючи з посланням до Верховної Ради, заявив, про те, що наступний2016 рік в Україні буде оголошенорокоманглійськоїмови, причомуїївивченнямає стати одним з пріоритетів у розвиткунашоїдержави. Аргументуючисвоєрішення, Президент нашоїкраїни, навівдеякіфактищодо того, щоУкраїназнаходитьсясередкраїн з одним з найнижчихрівнівзнанняанглійськоїмови, що є суттєвимбар’єром для жителівнашоїкраїни в переорієнтуванні на цінностізахідногосвіту. Також Петром Порошенко булооголошено про те, що в найближчомумайбутньому, володінняанглійськоюмовою стане одним з найважливішихкритеріїв при прийомі на державну службу. Рішення про оголошеннянаступного року роком англійськоїмови в Україніухвалене з метою сприянняїївивченню для розширення доступу українців до світовихможливостей, забезпеченняінтеграціїУкраїни до європейського простору та підтримкипрограмиGoGlobal, яка визначаєвивченняанглійськоїмови одним ізпріоритетівстратегіїрозвитку.

Ведучий 1 – В наш час для того, щобматигарну роботу, потрібно знати іноземнімови. Найпоширенішімови в світі – китайська, іспанська, англійська й деякііншімови. Але кожна добре освіченалюдина в світі говорить англійською, тому щоце – моваспілкування, бізнесу, науки й культури.

Ведучий 2 – Англійська мова зараз найважливіша і найпоширеніша мова у світі. Цедержавнамова в п’ятикраїнах :Великобританії, Канаді, США, Австралії і НовійЗеландії. Англійськамова – одна з шести офіційнихробочихмовОрганізаціїОб’єднанихНацій. Це – друга робочамова в ЄвропейськомуСпівтоваристві.

Ведучий 3 – У багатьох Азійських та Африканських країнах, як наприклад в Індії або в Єгипті, в колишніх Британських колоніях люди говорять англійською, крім їхньої рідної мови. Люди такожговорятьанглійською в Європі. Англійськоюмовоюрозмовляють практично по всьомусвітовікожнісімчоловік з десяти.

Ведучий 1 – НезалежнаУкраїнаУкраїнамаєвідносинибагатьмакраїнами. Усе більшепрямихконтактіввстановлюється з країнамиЄвропи, Сполученими Штатами, Великобританією, Канадою та іншимиАнгломовнимикраїнами. Екологічнийрозвиток приводить до утвореннясотеньспільнихпідприємств в багатьохмістах і містечкахУкраїни. Багатоіноземнихделегаційприбуває до нашоїкраїни. В своючергунашібізнесмени, туристи, експерти часто виїжджають за кордон. Англійська – моваміжнародногоспілкування, тому дуже важливо вичати її.

 ( На даному етапі вчитель може поставити запитання до учнів –глядачів: «На вашу думку, для чого ми вивчаємо англійську мову в школі? Навіщо англійська мова тобі особисто? « , тощо. )

Ведучий 2.Зараз багато людей вивчаютьіноземнімови будь-якимможливим, достроковим шляхом. Групививченняіноземноїмовиорганізовані на промисловихпідприємствах, в офісах великих фірм, в освітніхустановах, в дослідницькихінститутах.

Ведучий 3 – Англійськамовавартавивчення. Існуютьвідомівислови : «Скількимовтизнаєш, стількиразівтилюдина», а також «Нова мова – новийсвіт». «Разом ізвивченняммови ми заглиблюємось в історію, географію, культуру традиції, - у світоглядіншихкраїн, народів. Ведучий 1 – Кожналюдина, яка вирушає за кордон , повинна бути здатназнайтисвійвласний шлях в англомовномусуспільстві без перекладачів.

Ведучий 2 – Якщо ви візьмете собі за мету, вивчити мову, якою творили свої шедеври Шекспір і Байрон, Діккенс і КонанДойль, Драйзер і Хемінгуей, якою співали легендарні «Бітлз», то ви обов’язково знайдете шляхи і способи досягти своєї мети.

Ведучий 3 – А тепер нехай звучитьанглійськамова!

Учні : 1) Good morning, good morning, good morning to you! Good morning, good morning, I am glad to see you! 2) I am glad to meet you, I am glad to greet you!

Такимивіршикамимивітаємосьнаурокаханглійськоїмови.

Учніпочаткових класіврозповідають вірші ( на вибір вчителя, наприклад такі):

1)Little bird

Fly, little bird, fly!
Fly into the blue sky!
One, two, three,
You are free!

 

2)When the weather is wet, we must not fret.

 When the weather is cold, we must not scold.

When the weather is warm, we must not storm.

But be thankful together whatever the weather.

3)School 

School is something,

 we must all embrace. 

Knowledge we need,

 to seek out and chase. 

 

Subjects and teaching styles, 

are plentiful and vary. 

Just like the backpacks,

 we all need to carry.

 

 Sports, clubs, and activities,

 at every single turn. 

So much to do, 

study and learn.

 

 To get the most from school, 

we should consistently attend. 

Around each corner, 

there’s always a friend.

 

 Our favorite teachers, 

are friendly and kind.

 Their passion and job, 

to expand every mind.

 

 School is something, 

we must all embrace. 

Just remember to learn, 

atyourownpace.

 

4)..І т.д…..

 

Учні різних класів розповідають вірші різного рівня складності ( за вибором вчителя, що проводить захід)

  1. Why We Need School

 (humorous) 

 

 Please explain, 

Why we need school. 

Sitting in those desks, 

is painful and cruel.

 Teachers are there to,

 instruct and teach.

 Give me an iPad, 

and I’ll learn at the beach. 

Why pay teachers, 

let’s be frugal. 

I’ll get my info,

 straight from Google.

 I just have one more,

 challenging request.

 Let’s get rid of, 

exams and that test. 

We’re curious kids,

 knowledge we seek.

 Our education system,

 we should definitely tweak.

 That’s my argument, 

why we DON’T need school. 

Let’s make it a law, 

or simply a rule.

 

  1. 3)…….

 

Наприкінці заходу можна виконати разом одну з пісень, яку в закладі знають більшість учнів , наприклад пісня  «Ilikeyou» ( можна взяти тут: https://alla-myworld.blogspot.com/2016/01/blog-post_25.html

Президент України Петро Порошенко урочисто оголосив Рік англійської мови в Україні. Їм стане вже наступний 2016 рік.

Оголошення сталося не тільки на словах. Головою української держави також був підписаний Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні». Це означає, що наступного року вивченню іноземної мови буде приділятися більше значення.

За словами Петра Порошенка володіння мовою міжнародного спілкування вкрай необхідно українцям, адже це розширює доступ громадян до світових можливостей освіти, культури та економіки. Без належного знання українцями англійської мови на належному рівні неможлива інтеграція України до наукового, економічного та політичного простору.

До того ж програма глобалізації Goglobal, принципи якої зараз зберігаються в Україні, вказує на вивчення англійської мови як одного з основних пріоритетів розвитку.

Рік англійської мови передбачатиме комплекс заходів для активного вивчення громадянами англійської мови. Які саме заходи?

1. Викладанню англійської мови у вищих навчальних закладах буде приділятися більше уваги.

2. Чисельність гуртів та інших позашкільних закладів вивчення іноземної мови має бути збільшена.

3. Проведення олімпіад та інших змагань на знання англійської мови серед учнів та студентів.

4. Обмін учнями та студентами з України та носіями мови.

5. Активізація програми «E-Twinning Plus».

6. Розповсюдження мережі літніх мовних таборів з вивчення англійської мови.

7. Запровадження поетапної сертифікації вчителів щодо їхньої мовної освіти, результати чого будуть впливати на оплату їхньої праці.

8. Поширення англійських фільмів із субтитрами, а також освітніх радіо- та телепрограм із вивчення мови.

9. Організація мовних курсів для державних службовців після перевірки їхнього рівня.

10. Врахування міжнародного досвіду та залучення міжнародної допомоги для вдалої реалізації всіх заходів.

Хай вивчення англійської буде приємним!
 

2016-рік англійської мови в Україні

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №641/2015

Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку, постановляю:

1. Оголосити 2016 рік Роком англійської мови в Україні.

2. Кабінету Міністрів України:

1) розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, спрямованих на активізацію вивчення громадянами англійської мови з метою створення для них можливостей її використання у сферах освіти, науки, культури, економіки та інших сферах, передбачивши здійснення в установленому порядку заходів, зокрема щодо:

організації на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської мови студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, іншими громадянами;

сприяння розширенню в установленому порядку викладання здобувачам вищої освіти навчальних дисциплін англійською мовою;

запровадження вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається;

розширення мережі гуртків з вивчення англійської мови у позашкільних навчальних закладах, а також практики її застосування в роботі з вихованцями, учнями і слухачами за різними напрямами позашкільної освіти;

проведення фахових конкурсів, олімпіад та інших змагань з англійської мови серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів;

розвитку взаємного обміну учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська мова є основною мовою спілкування;

активізації участі загальноосвітніх навчальних закладів України в навчальній програмі Європейського Союзу "Е-Twinning Plus";

розширення мережі літніх мовних таборів з метою вивчення іноземних мов в Україні;

започаткування проекту підвищення фахової кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників з англійської мови;

розвитку міжнародного співробітництва щодо залучення до викладання англійської мови іноземних фахівців, які є її носіями, у тому числі волонтерів, спрощення порядку в'їзду в Україну та перебування в Україні таких фахівців;

удосконалення законодавства України у сфері освіти і науки щодо визначення переліку посад педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах і наукових установах, кваліфікаційною вимогою для зайняття яких є володіння англійською мовою, а також запровадження вимоги щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань;

запровадження поетапної сертифікації вчителів іноземних мов загальноосвітніх навчальних закладів з метою визначення згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти рівня володіння ними відповідною мовою та диференціації оплати праці залежно від фахового рівня володіння мовою;

запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської мови для різних категорій населення, проведення інформаційно- роз'яснювальної роботи щодо важливості вивчення англійської мови, ознайомлення з можливостями її використання;

поширення практики демонстрування фільмів англійською мовою із субтитруванням державною мовою;

проведення оцінювання рівня володіння державними службовцями англійською мовою та організації мовних курсів для її вивчення, запровадження в установленому порядку кваліфікаційних вимог щодо володіння англійською мовою для відповідних посад державної служби;

включення вивчення англійської мови до програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;

активізації ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади;

2) опрацювати питання щодо залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги для реалізації зазначених заходів.

3. Обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити розроблення та реалізацію відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови, передбачивши, зокрема:

проведення відповідної інформаційно-роз'яснювальної роботи, у тому числі в місцевих засобах масової інформації;

опрацювання питання щодо забезпечення доступності послуг із вивчення англійської мови;

запровадження на регіональному телебаченні освітніх програм із вивчення англійської мови;

проведення із залученням навчальних закладів, закладів культури, установ і організацій, які надають послуги з вивчення англійської мови, олімпіад, фестивалів, конкурсів та інших заходів, спрямованих на заохочення різних вікових груп населення до вивчення англійської мови, підвищення рівня володіння нею.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.



Президент України Петро ПОРОШЕНКО

16 листопада 2015