5 відмовок, аби не вчити мову

 

1. Мені мови не цікаві і не потрібні

Більшість людей, що говорять, що їм не потрібна іноземна мова, насправді хотіли б уміти спілкуватися нею. Багато з них чули про користь вивчення мови для розвитку розумових здібностей. Але вони малюють собі картину тупий і сумній роботи. Вони ніколи не спілкувалися іноземною мовою, тому не знають, яке задоволення це може приносити. Для цих людей найголовнішим завданням стало б почати, а потім вони б з радістю продовжили вивчення мови.

2. Я б хотів вчитися, та все ніяк не почну

Мета вивчення мови – побіжна мова. Це дуже далека мета, здається, що для її досягнення потрібно величезна кількість часу і зусиль. Але не треба зневірятися. Головне – почати, і поступово ви прийдете до своєї мети.

Щоб почати вивчення мови, поставте собі іншу мету. Наприклад, ви можете прочитати вашу улюблену книгу англійською мовою, або здивуєте когось із родичів чи знайомих своїми знаннями. Якщо ви зробите перший крок, який буде мотивований іншою метою, незабаром ви зрозумієте, наскільки цікаво й приємно вчити мову.

3. Я вже намагався вчити мову, але нічого не вийшло

Найчастіше перший досвід вивчення іноземної мови трапляється у школі. Ви зобов’язані зубрити складні слова, вчити дурні правила і робити незрозумілі вправи. А батьки вимагають від вас доброї успішності! У підсумку до предмета складається негативне ставлення, яке в старшому віці дуже складно змінити.

Якщо ви все ще відчуваєте нелюбов до класним кімнатам, почніть займатися з репетитором. Він складе для вас індивідуальну програму, враховуючи ваші побажання.

Інтернет відкрив для нас ще одну можливість вивчення мови. У мережі є величезна кількість сайтів, присвячених вивченню граматики, фонетики та інших аспектів мови. Ви можете просто почати слухати радіо і переводити улюблені пісні і книги, і це вже буде величезним прогресом на шляху до швидкого мовлення.

4. Мені не вистачає самодисципліни, щоб вчитися самостійно

Тоді обов’язково займайтеся з викладачем. Зараз навіть з’явилася можливість займатися віддалено з репетитором через Skype та іншім засобам зв’язку. Пам’ятайте, вам немає необхідності займатися кожен день. Зустрічайтеся з репетитором раз-два на тиждень. Цього буде достатньо, щоб не забувати пройдене і підтримувати прогрес.

5. Я не можу дозволити собі вивчення мови матеріально

Давайте подумаємо, які витрати вас чекають при вивченні англійської. Якщо ви підете на курси, вам доведеться щомісяця платити за навчання і, швидше за все, купувати необхідні навчальні посібники. У принципі, це не так дорого, але деякі не можуть дозволити собі й цього. Заняття з репетитором можуть обійтися вам як дешевше (якщо репетитор не буде завищувати ціну за свої послуги і самостійно постачати навчальним матеріалом), так і дорожче курсів (якщо вам доведеться і купувати підручники і платити репетитора чималі гроші).